Kriminológia mester szak felvételi tudnivalók

TÁJÉKOZTATÓ

KRIMINOLÓGIA MESTERKÉPZÉSI SZAK

felvételi elbeszélgetés

I) A felvételi elbeszélgetés helye, ideje, témakörei

Felvételi elbeszélgetés időpontja:

2019. július 3.  szerda

Felvételi elbeszélgetés helye:

Állam- Jogtudományi Kar Kari Könyvtára (helyszín változhat)

Felvételi elbeszélgetés témakörei:

motivációs beszélgetés közéleti-szakmai tevékenységről (motiváció, szakmai tájékozottság és ismeretek), verbális képességek, elhivatottság, pályaorientáció

II)        A felvételi elbeszélgetéshez szükséges dokumentumok

Eredeti iratok bemutatása:

személyi igazolvány, eredeti oklevelek, leckekönyv, bizonyítványok és egyéb igazoló dokumentumok

III)     Előzetes kreditbeszámítás

A kriminológia mesterszakra történő felvétel feltétele, hogy az alapképzésben szerzett tudások alapján minimálisan 20 kredit elismerhető legyen, így a felvételi eljárásban előzetes kreditbeszámítás elvégzése szükséges.

Ennek érdekében az Állam- és Jogtudományi Kar Dékáni Hivatalába 2019. június 26. napjáig elektronikus – ennek hiányában postai - úton a jogdhiv@uni-miskolc.hu e-mail- vagy a ME ÁJK Dékáni Hivatal 3515 Miskolc-Egyetemváros postai címre kérjük megküldeni az alábbi dokumentumokat:

-          teljesített tárgyakat igazoló leckekönyv- vagy oklevél-melléklet, diploma-másolat

Abban az esetben, ha a jelentkező a Miskolci Egyetem Állam és Jogtudományi Karán végzett, leckekönyvét ill. oklevél-mellékletét nem kell megküldenie!

-          oklevél, bizonyítvány és nyelvvizsga-bizonyítvány másolata

-          többletpontokat igazoló okirat másolata

A Kriminológia mesterszakra bemenetként elfogadott alapszakok esetén:

Bemeneti szak

államtudományi képzési területről:

- igazgatásszervező,

- közigazgatás-szervező,

- nemzetközi igazgatási, védelmi igazgatási

alapképzési szak

A belépéshez az alapképzési tanulmányok alapján az alábbi három területről legalább két területen 10-10 kredit szükséges:

-     jogtudományi és igazgatási ismeretek;

-     társadalomtudományi ismeretek (szociológia, társadalmi tanulmányok, politológia, pszichológia, kulturális antropológia);

-     szociális és pedagógiai ismeretek (szociális munka, szociálpedagógia, gyógypedagógia)

A nem teljes kreditérték-beszámítás esetén (tehát a Jelentkező nem rendelkezik teljes kreditértékként figyelembe vehető oklevéllel), amennyiben nem a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán szerezte a szakra bemeneti követelményként szerzett diplomáját, abban az esetben kérnénk megküldeni a leckekönyv másolatát a jogdhiv@uni-miskolc.hu címre legkésőbb 2019. június 26. napjáig.

A Kriminológia mesterszakra jogász, illetve általános orvos diploma esetén is van lehetőség jelentkezni.