Parlamenti Gyakorlat az Országgyűlés Hivatalában
Tisztelt Hallgató!
A Magyar Dohány Kiskereskedők Szövetsége (http://www.mdksz.hu/) a hazai dohánytermék-kiskereskedők érdekképviseleti és szakmai szervezete. 2013-ban a jogalkotó úgy döntött, hogy a nemdohányzók érdekeinek védelme és a dohánytermékek ellenőrzött körülmények között való értékesítésének megteremtése érdekében szigorúan szabályozott állami monopolrendszerben teszi csak lehetővé a dohányáru értékesítését Magyarországon. Így jött létre a Nemzeti Dohányboltok hálózata, ami most már mintegy 18 ezer család megélhetését biztosítja hazánkban, emellett jelentős hozzájárulást ad az állami költségvetéshez az adóbevételek útján. A Nemzeti Dohányboltok szakszerű és jogszerű működtetése, illetve biztonságos üzemeltetése országos szintű elvárás, így hatalmas felelősség is egyben.
A dohánypiaci szektor – mind nemzetközi, mind hazai viszonylatban – egy különleges szakterület, sajátos működési logikával és egyedi szereplőkkel. Meglátásunk szerint a terület számos olyan kérdést tartogat, ami érdemessé teszi annak szakdolgozati keretek között való vizsgálatát, legyen szó akár szabályozási, jogi, gazdasági, akár műszaki, informatikai vagy kommunikációs és marketing területekről. Nagy örömünkre szolgál, ha tehetséges fiatal szakemberek foglalkoznak az általunk képviselt szektorral, és megosztják velünk meglátásaikat. Ennek érdekében pénzjutalommal díjazott pályázatot hirdetünk a hazai felsőoktatási intézmények azon hallgatóinak, akik a dohány-kiskereskedelmi szektorral vagy a dohánypiac bármely szegmensével kapcsolatos témában írnak szakdolgozatot.
Szakdolgozati pályázati felhívásunk 2019. évben elsőként került kiírásra, ugyanakkor tanulmányaikat a következő években befejező hallgatók számára is biztosítjuk majd ezt a lehetőséget.
Mint-a-Parlament pályázati felhívás
Országos Közigazgatási Eljárási Jogi Jogesetmegoldó Verseny
Baker – The New Lawyer Challenge verseny
https://karrier.arsboni.hu/baker-the-new-lawyer-challenge-2019/
Pályázati felhívás
NEMZETi FELSŐOKTATÁSI (korábban köztársasági) ösztöndíjra
a 2018/2019. tanévre
A pályázat beadásának határideje: 2018. július 2. (hétfő) 12 óra
A pályázat benyújtásának helye: a kar/intézet dékáni/intézeti hivatala.
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjra pályázhatnak: a Miskolci Egyetem azon hallgatói, akik
Nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban tanulmányi és szakmai eredményeik magas színvonalának megtartása céljából azon hallgatók részesülhetnek, akik a 2017/2018-as tanév megfelelő oktatási időszakában
A pályázatnak tartalmazni kell:
1. A mellékletekkel ellátott pályázati szöveget, amely a tanulmányok eredményeit, a nyelvvizsgákat, a szakmai tevékenységet, a közéleti, sport és egyéb tevékenységek leírását tartalmazza, az oktatásért felelős miniszternek címezve – egy eredeti és egy másolati – összesen két példányban a kar/intézet Dékáni/Intézeti Hivatalába kell benyújtani, a fenti határidőig.
2. A pályázat mellékletei:
A határidőn túl beérkezett vagy hiányos pályázatok elbírálására nincs lehetőség!
A pályázatokat a kari/intézeti Tanulmányi Bizottság rangsorolja. A rangsorolást követően a hallgatóknak lehetősége nyílik a felterjesztésre javasoltak sorrendjét 2018. július 5-én a kar/intézet hirdetőtábláján és/vagy honlapján megtekinteni.
Jogorvoslati kérelem 2018. július 13-án (péntek) 12 óráigírásos formában az oktatásfejlesztési és minőségbiztosítási rektorhelyetteshez nyújtható be a Hallgatói Jogorvoslati Bizottsághoz címezve.
A pályázással kapcsolatos további részleteket az 51/2007. (III. 26.) Kormányrendelet 24. §-a és a Miskolci Egyetem SzMSz III. kötet Hallgatói Követelményrendszer 99-109. §-ai tartalmazzák.
Prof. Dr. Torma András
rektor
Tovább bővebb információk (adatlapok,forgatókönyv stb.) az Állam- és Jogtudományi Kar honlapján a Hallgatói információk, Hallgatói ösztöndíjak menüben is elérhetők. ÁJK Kari ügyintéző: Barva Beáta jogbea@uni-miskolc.hu, A/6. ép. fszt. 5. szoba
Debate Forum: The Mismanagement of the Migration Crisis - Who is Responsible?
If you are interested in the issue of migration and are willing to participate in an international project of the European Union, you are welcome to join a debate and discussion about related EU policies and possible ways of improving the current systems.
A világtörténelem során először Budapesten 2018. február 23-25. között kerül megrendezésre a Global Legal Hackathon elnevezésű esemény, mely a világ legnagyobb ügyvédi irodáit, vállalatait és technológiai innovátorait hozza össze azzal a céllal, hogy ösztönözze a technológiai megoldások gyors innovációját, előmozdítsa a jogi ágazat fejlődését, valamint hozzájáruljon a joggyakorlat és a jogi szolgáltatások egyre szorosabb kapcsolatának kialakításához.
A tervek szerint évente megrendezésre kerülő esemény célja összehozni a LegalTech terén érdekelt szakembereket, döntéshozókat egy intenzív, 54 órás fejlesztési sprint során, amelynek végén az elkészült MVP-ket (Minimum Viable Product) először a helyi zsűri szemlézi, majd győztest hirdet és nevezi a globális fordulóba. A globális fordulót követően a döntős csapatok meghívást kapnak az áprilisban, New Yorkban tartandó díjkiosztó gálára, ahol bemutathatják magukat, ötletüket, alkotásukat a világ előtt.
Résztvevő csapatok tagjaiként az 54 órás fejlesztési sprintben kihívást találhatnak a fejlesztés elkészítésében és prezentálásában a New York-ban tartandó döntőn való részvétel reményében.
A mentori tisztség szorosabb kapcsolatot jelent a csapatokkal való együttműködés során, ám nem követeli meg a teljes személyes jelenlétet a rendezvény ideje alatt. Elegendő elérhetőséget biztosítani, melyre a Cadence Event App alkalmazást biztosítja a szervező.
A zsűri számára elegendő a második nap végén, délután személyesen megjelenni a helyszínen, amikor a résztvevők bemutatják az általuk elképzelt és ezen idő alatt megvalósított mini projekteket, lehetőség lesz valamennyi csapat által prezentált elképzelésről kérdésekkel is informálódni. A zsűri végül mindent összevetve, meghatározott szempontok szerint választja ki a legmeggyőzőbb prezentációt és juttathatja tovább a nemzetközi fordulóba az est folyamán.
A Baker McKenzie Ügyvédi Iroda három fordulóból álló megmérettetése során ízelítőt szeretne adni a hallgatóknak abból, hogy az innováció kora, milyen kihívások elé állítja a fiatal jogászokat, illetve mik azok azinnovatív eszközök, amik segítik a munkavégzést. Az első forduló, ami egy online teszt lesz, február 12-én indul. Február 26-ig van lehetőségük a diákoknak kitölteni a tesztet és ezzel jelentkezni a versenyre.
A verseny nyertese a Baker McKenzie amszterdami irodájában vehet részt egy három napos kirándulással összekötött képzésen. A további helyezettek pénznyereményhez és karrierlehetőséghez juthatnak.
A verseny elektronikusan terjeszthető linkje:
A Budapesti Jogászbál szervezői számára rendkívüli fontossággal bír a hagyományok tiszteletén túl a saját területükön kiemelkedő teljesítmények elismerése. Erre a célra alapították meg a szervezők 2015-ben, a 10 éves kihagyást követően újraindult fővárosi jogászbál esetében a Praesens-díjat, melyben többek között életműdíjak és pályázható, elnyerhető elismerések is szerepelnek. Így nemcsak ügyvéd, ügyész, bíró, közjegyző, de jogtanácsos, ügyvédjelölt és joghallgatói kategóriában is fogadja a szervezőbizottság a pályázati anyagokat, melyeknek a leadási határideje: 2018. február 10. A díjról valamennyi információ megtalálható a hivatalos honlapon. Az ünnepélyes díjátadó a bál estéjén, 2018. február 17-én, 19:20-tól veszi kezdetét, melyre a nyertes pályázók díszvendégi keretben érkezhetnek.
A Kazinczy–díj Alapítványi Bizottság, az Anyanyelvápolók Szövetsége és a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Bölcsészet- és Társadalomtudományi Kar Vitéz János Tanárképző Központ esztergomi képzési helyszínén meghirdeti a 2017/2018-as tanévre a felsőoktatási intézmények Kazinczyról elnevezett Szép magyar beszéd versenyét, amelynek célja az anyanyelvi nevelés és a beszédkultúra fejlesztése.
Részletes felhívás és jelentkezési lap
A Programba kizárólag azok diákok jelentkezhetnek, akik diplomát adó felsőoktatási képzésen vesznek részt (alapképzés, osztatlan mesterképzés, mesterképzés), gazdasági, műszaki, jogi, informatikai vagy egészségügyi szakokon, nappali tagozaton. A tanulmányi támogatás mértéke havonta 24.000 Ft (évi 12 alkalommal, a tanulmányok teljes időtartamára, azaz előreláthatóan 1-5 évre). A benyújtás határideje folyamatos.