Kormányhivatal Nyílt Nap

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tart egyetemisták részére, melyre szeretettel várják az érdeklődőket.

Ismerjétek meg a területi közigazgatás szervezetének felépítését, működését, feladatait, a kormányhivatal munkáját, mindezt szemléletes, interaktív előadások formájában, kvízjátékokkal színesítve, értékes nyereményekkel, több helyszínen.

 

Tájékoztató az európai uniós karrierlehetőségekről

 

A regisztráció linkje: https://tinyurl.com/y3kvnpsf

 

XVI. Országos Agrárjogi Jogesetmegoldó Verseny

2019. március 1-jén került megrendezésre a XVI. Országos Agrárjogi Jogesetmegoldó Verseny a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán. A nagy hagyománnyal rendelkező versenyen ez alkalommal 6 csapat mérte össze tudását az ország 6 különböző egyeteméről.

Karunk három hallgatójából -Csirszki Martin, Prokopics Zsófia, Zelina Renáta- álló csapat kitűnő teljesítménye révén három díjat is magáénak tudhat:

Felperes pozíció I. hely: Csirszki Martin

Alperes pozíció III. hely: Zelina Renáta

Legjobb jogesetmegoldás I. hely: Miskolci Egyetem csapata

Valamint karunk csapata elnyerte a legjobb csapatnak járó Vándorkupát, melyet egy évig immárom a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara őriz.

 

Ezúton is gratulálunk a Miskolci Egyetem csapatának a szép eredményért!

 

A verseny eredménye:

Felperes pozíció:

I. Csirszki Martin (Miskolci Egyetem)

II. Dús-Pongrácz Gabriella (ELTE)

III. Bus András Gábor (Szegedi Tudományegyetem)

 

Alperes pozíció:

I. Árvai Gergő (Szegedi Tudományegyetem)

II. Schiller-Dobrovitz Alexandra (ELTE)

III. Zelina Renáta (Miskolci Egyetem)

 

Jogesetmegoldás:

I. Miskolci Egyetem csapata (Csirszki Martin, Prokopics Zsófia, Zelina Renáta)

II. ELTE csapata (Dús-Pongrácz Gabriella, Schiller-Dobrovitz Alexandra, Pavelkó Imre Gergely)

III. Debreceni Egyetem csapata (Nagy Nelli, Perger Ádám, Soltész Péter Ádám)

 

HERCULE TÉLI AKADÉMIA

2019. február 14-16. között került sor a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara és az Országos Bírói Hivatal szervezésében Magyar Igazságügyi Akadémián az „Aktuális kérdések és válaszok az Európai Unió pénzügyi érdekei büntetőjogi védelméről” c. Téli Akadémia, amely a Hercule projekt záróeseménye volt. A projekt nyitókonferenciáját majdnem egy évvel korábban, 2018. március 23-án tartották a Miskolci Egyetemen.

Az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) Hercule Poirot után elnevezett Hercule III (2014-2020) programjának támogatásával megvalósuló „Az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelme - tekintettel a pénzmosásra, az adócsalásra, a korrupcióra és a criminal compliance-re a nemzeti jogrendszerekbe és különös figyelemmel a cybercrime-ra” c. projektjének főszervezője a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara. A Téli Akadémia szervezésében közreműködött továbbá a Magyar Jogászok az Európai Büntetőjogért Egyesület (MAJEB) és az Országos Bírósági Hivatal, a korábbi workshopok során pedig a Bécsi Közgazdaságtudományi Egyetem és a Nagyváradi Egyetem működött közre. 

A rendezvényen számos szakmai és tudományos szervezet képviseltette magát; hat uniós tagállamból (Ausztria, Görögország, Magyarország, Németország, Olaszország és Románia) érkeztek gyakorló jogászok, akadémikusok és hivatalnokok az egyes eseményekre. A Téli Akadémia célja az Európai Unió pénzügyi érdekvédelmének előmozdítása, az ebben érintett jogászi hivatások figyelmének felkeltése a konferenciák és a jogi képzések által, valamint az ezek alapján elkészített magyar és angol nyelvű tanulmánykötettel. 

A háromnapos rendezvényt Dr. Handó Tünde, az Országos Bírói Hivatal elnöke, Dr. Osztovits András, a Magyar Igazságügyi Akadémia igazgatója és Prof. Dr. Farkas Ákos, egyetemi tanár, a kar volt dékánja nyitották meg. A fő konferencianapon Dr. Bóka János, az Igazságügyi Minisztérium európai uniós és nemzetközi igazságügyi együttműködésért felelős államtitkára tartott megnyitót. A Téli Akadémia során számos gyakorlati és elméleti kérdés került megvitatásra, így például a bizonyítékok felderítése és az EJEB és az eljárási garanciák tükrében, a pénzügyi érdekek védelméről szóló irányelv átültetése, a pénzmosás, valamint az Európai Ügyészség.

Az Európai Ügyészséghez való csatlakozás és a nem csatlakozó tagállamokkal való együttműködés kérdésében Prof. Dr. Polt Péter, Magyarország legfőbb ügyésze is ismertette álláspontját fél órás előadásában. A konferencia eredményeit értékelő zárószekciót Prof. Dr. Wolfgang Brandstetter osztrák alkotmánybíró, volt igazságügyi miniszter vezette.

Összességében véve nagyon sikeresen zárult a rendezvény február 16-án, és az elhangzó előadások és gazdag szakmai viták nyomán támadt gondolatok, valamint az elfogadott konklúziók reményeink szerint sikeresen hasznosulnak a jövőben az Európai Unió pénzügyi érdekeinek büntetőjogi védelme során.

Videóösszefoglaló a konferenciáról

 

Fulbright ösztöndíjak

Összes találat: 245
Vissza