Gyakornoki pályázat

2017-01-31

2016-11-23

Kedves Hallgatók!

Az ECTA (European communitioes Trade Mark Association) pályázatot hirdet tanulmányok írására.

A pályázat célja, hogy az ECTA díjat adományozzon olyan hallgatóknak, akik a védjegyjogot érintő tanulmányt készítenek.

A tanulmány központi témája az európai védjegyjog fejlődésének fontossága.

A tanulmányok leadási határideje: 2017. március 15.

Az ECTA által meghatározott kritériumok az alábbi linkeken érhetőek el:

TDK eredményhirdetés

2016-11-08

Tudományos Diákkör eredményhirdetése a Polgári jogi és polgári eljárásjogi szekcióban

T-Modell Junior felhívás

2016-10-12

Fiatalok szerepvállalása a térségi és társadalmi hátrányok leküzdésében

A Miskolci Egyetem társadalomtudományi karai közös programjának megvalósításához keressük azokat a tehetséges hallgatókat, akik valami többre vágynak. Fontosnak tartják az értelmiségi létre, a közösség szolgálatára való felkészülést, szeretnének már egyetemi éveik alatt közvetlenül bekapcsolódni a hátrányos helyzetű térségek és csoportok segítésébe, de nem vetik meg a jó társaságot, a kirándulást sem.

A T-modell Junior projekt célja:

Az előző évben a társadalmi innováció kérdéseivel foglalkozó T-Modell projekt folytatásaként, a Nemzeti Tehetségprogram keretében megvalósuló projekt általános célja a tehetséges hallgatók felkészítése és bevonása a ME társadalmi felelősségvállalásként végzett társadalmi innovációs szolgáltatásaiba.

A projekt erősíti az egyéni társadalmi felelősségvállalást támogató kompetenciákat és hálózati kapcsolatokat, miközben közvetlenül hasznosítható közösségi eredményeket és a hallgatók számára élményeket is eredményez.

A Miskolci Egyetem társadalmi és térségfejlesztési kérdések iránt érdeklődő közgazdász, jogász, szociológus, földrajzos és kulturális antropológus hallgatóit várjuk. Számukra e program keretében a társadalmi innovációk, a térségi hálózatok világába, valamint konkrét térségfejlesztési munkába való bekapcsolódásra adódik lehetőség.

A 2016/17-es tanévre az alábbi tevékenységeket tervezzük:

1.    „Myrdal” Multidiszciplináris térségfejlesztési és nyelvi műhelyek alakulása és működése: A bekapcsolódó hallgatók számára a társadalmi szerepvállalás kérdéseinek megvitatására, a térségfejlesztés és a hálózatépítés módszereinek megismerésére négy alkalommal (október, december, február, április) szervezünk találkozót. A társadalmi innovációk generálásához két hálózat feltárását tervezzük: a centrum-periféria CSR hálózatok feltárása a szolgáltatás alapja, a helyi innovációs hálózat pedig a terepmunka feltétele. A feltárt hálózatokat Társadalmi Innováció és Felelősségvállalás Nap keretében mutatjuk be. A csoport közösséggé válását és tapasztalatszerzését egyaránt szolgálja a tavaszra tervezett egynapos kirándulás, „Látóút” szervezése.

2.    Diáktalálkozók: A hasonló témakörben tevékenykedő fiatal tehetségek társadalmi szerepvállalásukról diáktalálkozók keretében számolnak be és osztják meg egymással eredményeiket. Három találkozót szervezünk. Úgy a nyelvi, mint a térségfejlesztési és vállalati esettanulmány készítés tapasztalatcseréje országhatáron átnyúló.

3.    Periféria Nyári Egyetem: A célzott térségi kutatásokban való részvételre, a hálózatok feltárására és a helyi innovációs körök animálására való felkészülésként a társadalmi innováció és a társadalmi vállalkozások elméletébe és gyakorlatába bevezető nyári egyetemi kurzust szervezünk. A négy napos nyári egyetem során délután a téma avatott szakértőivel találkozhatnak a fiatalok, délelőttönként pedig a terepen szerezhetnek közvetlen tapasztalatokat.

4.    Publikálási lehetőség: A program során elért eredményeket bemutató hallgatói és hallgató-mentor közös publikációkat az Észak-magyarországi Stratégiai Füzetekben, valamint az Alkalmazott Nyelvészeti Közleményekben jelentetjük meg és osztjuk meg a szakmai közönséggel, a régió társadalmi szereplőivel.

Jelentkezni lehet:

-       a terepkutatással egybekötött műhelymunkára,

- a tanulmányi, ill. esetversenyekhez kapcsolódó diáktalálkozókra

-       a Nyári Egyetemre,

-       hallgató-mentor közös publikáció készítésére valamely, a társadalom megújulását segítő témában.

A kirándulási és a Társadalmi Innovációs Napon való bemutatkozási lehetőség a fenti jelentkezésekhez kötött.

A program szakmai vezetője: Prof. Dr.G.Fekete Éva egyetemi tanár

(Gazdaságtudományi Kar, Munka- és Társadalom-gazdaságtan Intézeti Tanszék A/4-es épület 10-es szoba)

Jelentkezési cím:

Dr. Vinnai Edina egyetemi docens (A/6. épület 202/b.) telefon: 11-78 mellék, e-mail: edinavinnai@gmail.com

Jelentkezési határidő: 2016. október 20.

TDK határidők

2016-07-04

Kedves Hallgatók!

Az alábbiakban a 2016/2017 őszi félév TDK időszakával kapcsolatos fontosabb határidőkről tájékozódhatnak:

Jelentkezési határidő: 2016. október 3.

A dolgozatok beadási határideje: a tanszékek határozzák meg a későbbiekben

TDK ülés időpontja: 2016.október 24. és november 7. között kijelölt időpontban

Minden pályázónak, érdeklődőnek eredményes felkészülést kívánunk!

Összes találat: 35