Pályázati felhívás

2016-06-21

Kedves Hallgatók!

A Magyar Szerzői Jogi Fórum Egyesület idén is meghirdeti az Apáthy István – pályázatot. A 2002 óta minden évben kiírt pályázat célja a szerzői és a szerzői joghoz kapcsolódó jogok tudományos igényű művelésének elősegítése, az e terület iránt elmélyült érdeklődést tanúsító hallgatók ösztönzése. A pályázat nyertesei pénzjutalomban is részesülnek.

A pályázat részletei itt találhatóak.

Minden páláyzónak sok sikert kívánunk!

Pályázati felhívás

2016-06-08

Kedves Hallgatók!

A HVG-ORAC Kiadó és a Családjog folyóirat szerkesztőbizottsága pályázatot hirdet Weiss Emília emlékére, amelynek célja a családjog elméleti illetve gyakorlati kérdéseit tárgyaló pályaművek készítése. Részletek az alább csatolt felhívásban!

XXII. POT - Szerződésszegés az új Ptk-ban. Bíró György emlékkonferencia

2016-06-08

2016. június 3-án került megrendezésre a Polgári Jogi Tanszék, a Modern Magyar Polgári Jogi és Európai Magánjogi Kutatóközpont, a MTA Miskolci Területi Bizottsága és a Novotni Alapítvány szervezésében a XXII. Polgári Jogot Oktatók Országos Találkozója, mely a POT „szellemi atyjának”, a nemrég elhunyt Bíró György Professzornak állított emléket. A konferencia mottója a „Szerződésszegés az új Ptk. tükrében” volt. Az délelőtti programok sorát Prof. Dr. Nochta Tibor, a Pécsi Tudomány Egyetem ÁJK tanszékvezető egyetemi tanára kezdte a szerződésszegés objektív és szubjektív szankcióinak viszonyát szemléltető előadásával. Ezt követően Prof. Dr. Fazekas Judit, a Széchenyi István Egyetem ÁJK dékánja és tanszékvezető egyetemi tanára prezentálta a hibás teljesítés jogkövetkezményeit vizsgáló előadását, majd őt követte Dr. Farkas Attila kúriai bíró, aki a használati kötelmek hibás teljesítésével összefüggésben világított rá a gyakorlatban előforduló problémákra.

A délutáni programban Prof. Dr. Menyhárd Attila, az ELTE ÁJK tanszékvezető egyetemi tanára fejtette ki gondolatait az ún. hatékony szerződésszegés témájában. Ezt követően tanszékünk oktatói közül Dr. Pusztahelyi Réka egyetemi adjunktus vizsgálta a szerződésszegés jogkövetkezményeinek rendszerében előforduló igényhalmazatok kérdését, külön kitérve a Ptk 6:145. §-ának vitatható pontjaira, majd a konferencia zárásaként Dr. Barzó Tímea tanszékvezető egyetemi docens mutatta be az egészségügyi kártérítési perekben előforduló szerződésszegés és a szerződésen kívüli károkozás szabályainak együttes érvényesülését.

A résztvevők számos értékes hozzászólással egészítették ki az elhangzottakat. Az előadások és a hozzászólások írott anyagából – a korábbi évek gyakorlatának megfelelően – konferenciakötet készül.

Polgári Jogot Oktatók XXII. Országos Találkozója

2016-04-12

POT XXII.

Polgári Jogot Oktatók XXII. Országos Találkozója

a POT egyik megálmodója, Bíró György professzor emlékére

A konferencián való részvételi szándékát kérjük ezen a linken szereplő regisztrációs felületen jelezze!

A Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar Polgári Jogi Tanszéke és a Novotni Alapítvány 2016. június 3-án rendezi meg ismételten a POT konferenciát, immár huszonkettedik alkalommal. Az idei tanácskozás témájául a szerződésszegés szolgál. A konferencia véglegesített programját később tesszük közzé.

A Tanszék e jeles eseményre tisztelettel meghívja a polgári jog, a magánjog oktatóit, a jogász szakma képviselőit, hogy a vitaindító előadásokat követően hozzászólásaikkal, véleményükkel, a tapasztalatuk megosztásával járuljanak hozzá az (új) Polgári Törvénykönyv szerződésszegéssel összefüggő közös és különös szabályairól formálódó elméleti-didaktikai és gyakorlati gondolkodáshoz.

Sok szeretettel várjuk Önöket!

Egyéni vizsgaalkalmak

2016-04-08

Kedves Hallgatók!

A Polgári Jogi Tanszék által engedélyezett vizsganapok az egyéni tanrenddel rendelkező hallgatók esetében a következők:

polgári jog 1. és polgári jog 5. - 2016. április 13. 12.00 és 2016. április 26. 10.00

polgári jog 2. – 2016. április 12. 9.00 és 2016. április 29. 9.00

polgári jog 3. és polgári jog 4. – 2016. április 13. 9.00 és 2016. április 29. 9.00

Kérjük Önöket a meghirdetett időpontok betartására és az oktatóval történő előzetes egyeztetésre.

Sikeres felkészülést kívánunk!

Polgári Jogi Tanszék